Čo sa oplatí vidieť v New Yorku?

  • Socha Slobody, žlté taxíky, Empire State Building, Central Park či Brooklyn Bridge, tieto miesta sú neodmysliteľnou súčasťou mesta New York – cestovateľského sna mnohých. Mesto leží na rieke Hudson, na východnom pobreží USA a je označované aj ako hlavné mesto sveta. Pod newyorskými mrakodrapmi nájdete spleť vôní, chutí, jazykov a národností. Okrem iného sa tu sústreďuje finančníctvo, politika, umenie a turizmus.
Taxík_New_York
  • New Yorku sa striedajú štyri ročné obdobia, preto sú počasie a teplota porovnateľné s našimi. Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Jari a jesene sú v New Yorku rôznorodé, od snežných a studených, cez horúce a suché až po chladné a daždivé. Letá sú horúce a suché.
  • Mesto tvorí päť mestských štvrtí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Okrem Bronxu ležia všetky na ostrovoch a za najnavšte­vovanejšiu sa považuje Manhattan. Manhattan je finančným centrom nielen mesta, ale aj celého sveta. Sídli tu veľa významných spoločností a tiež New York Stock Exchange na Wall Street. Manhattan sa vyznačuje mrakodrapmi ako Empire State Building, ktorý hlavne večer ponúka úžasný panoramatický výhľad na mesto, ale nájdete tu aj Central Park, Times Square či Sochu Slobody. Na Manhattane sa nachádza aj sídlo OSN, niekoľko univerzít, galérií, múzeí, divadlá na *Broadwayi, Greenwich Village, Harlem a Madison Square Garden.
Manhattan
  • Bronx je najsevernejším newyorským obvodom. V Bronxe sídli Bronx Zoo, najväčšia metropolitná zoo v USA s rozlohou 107,2 ha a s viac ako 6000 zvieratami. Nachádza sa tu Yankee Stadium, domovský štadión bejzbalového klubu New York Yankees. Bronx je zároveň rodiskom rapu a hip-hopu.
  • Brooklyn je najľudnatejšou mestskou časťou New Yorku. Do roku 1898 bol Brooklyn samostatným mestom. V súčasnosti je pre neho charakteristická veľká kultúrna, sociálna a etnická diverzita, nezávislá umelecká scéna, mnoho špecifických štvrtí a unikátne architektonické dedičstvo. Brooklyn je preslávený Brooklynskou Botanickou Záhradou, Prospect Park, The Brooklyn Museum, The New York Aquarium a Coney Island, no nemožno zabudnúť ani na ikonický Brooklynský most, ktorý spája Brooklyn s Manhattanom.
Brooklyn_Bridge
  • Queens je najrozľahlejšia a etnicky najrozmanitejšia mestská časť v Spojených, kde sa hovorí vyše 170 jazykmi. Nachádza sa tu USTA Billie Jean King National Tennis Center, kde sa každoročne koná US Open a štadión Citi Field, ktorý je domov bejzbalového tímu New York Mets. V Queense sa nachádzajú aj dve najväčšie newyorská letiská, LaGuardia a JFK.
  • Staten Island má najvýraznejší suburbárny charakter zo všetkých mestských častí. S Brooklynom ho spája Verrazano-Narrows Bridge a s Manhattanom Staten Island Ferry, čo je súčasne aj jedna z najpopulárnejších atrakcií v meste, pretože ponúka skvelý výhľad na Sochu slobody, Ellis Island a dolný Manhattan. Staten Island je známy hlavne ako štvrť parkov. Okrem množstva parkov sa tu nachádza aj viacero nákupných centier a zoo.
Central_park
Empire_state_Building
Times_Square
Statue_of_Liberty
Wall_street

Vyhľadajte si letenky do New Yorku