Letenky do Berlína

Generic placeholder image
od 129 €
Generic placeholder image
ViedeňBerlín
Generic placeholder image
od 189 €
Generic placeholder image
KošiceBerlín

Najlacnejšie letenky do Berlína

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Brno |

Vyhľadajte si letenky aj z iných odletových miest

  • V Berlíne sa nachádzajú celkovo 3 civilné letiská. Letiská Berlín – Berlin Airports zabezpečujú leteckú dopravu pre regióny Berlín a Brandeburg.
  • Letisko Berlín Tegel – Berlin Tegel Airport je najvyťaženejším letiskom Berlína nachádzajúce sa len 8 km od centra mesta. Najvýraznejším znakom letiska je jeho terminál v tvare hexagónu. V roku 2010 využilo lety do Berlína Tegel až 15 miliónov pasažierov. Letisko slúži ako hlavná základňa pre leteckú spoločnosť Air Berlin. Ukončenie činnosti letiska je naplánované na jún 2012, kedy bude nahradené úplne novým Medzinárodným letiskom Berlín Brandenburg – Berlin-Brandenburg International Airport.
  • Letisko Berlín Schönefeld – Berlin Schönefeld Airport je medzinárodné letisko umiestnené blízko mesta Schönefeld v Brandenburgu. Na letisku majú svoje základne 2 letecké spoločnosti: GermanwingsEasyJet. Letisko bude fungovať do roku 2012, kedy všetky jeho lety do Berlína budú presmerované na nové Medzinárodné letisko Berlín Brandenburg.
  • Letisko Berlín Tempelhof – Berlin Tempelhof Airport bolo v poradí tretím najvyťaženejším letiskom Berlína a zároveň aj tretím letiskom, ktoré bude nahradené letiskom Berlín Brandeburg. Letisko ukončilo svoju činnosť v roku 2008 a presmerovalo všetky svoje lety na letisko Schönefeld. Tieto 3 letiská budú v júni 2012 nahradené jedným novým Medzinárodným letiskom Berlín Brandenburg – Berlin-Brandenburg International Airport. Letisko bude umiestnené na hranici Berlína a Brandeburgu. Kapacita letiska hneď po uvedení do činnosti bude 30 miliónov pasažierov ročne, avšak v pláne je postupne rozšíriť jeho kapacitu na 50 miliónov.

Pozrite si tiež

Ubytovanie v Nemecku | Autobusy do Nemecka |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka