Letenky do Káhiry

Najlacnejšie letenky do Káhiry

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Káhire

Káhira je najväčším mestom v arabskom svete a v celej Afrike. Káhira je hlavným mestom Egypta, ktoré leží v blízkosti delty Nílu a bolo založené už v 10. storočí. Káhira sa považuje sa spoločenské, kultúrne a politické centrum krajiny. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj známe pamiatky starovekého Egypta ako sfingy a pyramídy v Gíze. V Káhire žije viac ako 6,76 milióna obyvateľov. Turisti môžu v meste a okolí obdivovať mnoho pamiatok z rôznych časových období. Medzi hlavné pamiatky patrí Egyptské múzeum, Stará časť Káhiry, veža Káhira alebo mešita al-Azhar a mnoho ďalších.
Pyramída v Gize - Mastaba of Seshemnufer IV

Základné informácie o letisku v Káhire

Medzinárodné letisko Káhira je najzamestnanejším letiskom v Egypte a druhým najväčším letiskom v Afrike. Nachádza sa na približne 15 km od obchodnej časti mesta. Je hlavným rozbočovačom pre letecké spoločnosti Egypt Air a Star Alliance. Letisko využíva štyri terminály. Najpoužívanejším terminálom na letisku je terminál 3, ktorý je schopný odbaviť viac ako 11 miliónov cestujúcich ročne. Je využívaný pre medzinárodné a aj vnútroštátne lety. Dopravu medzi letiskom a Káhirou zabezpečujú limuzíny a kyvadlové autobusy. Turisti často využívajú aj taxislužby.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka