Letenky do Pekingu

Najlacnejšie letenky do Pekingu

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Základné informácie

Peking (čínsky názov Beijing) je hlavným mestom Čínskej ľudovej republiky. S populáciou 19 612 368 (údaj z roku 2010) patrí medzi najľudnatejšie mestá na svete. Je domovom pre najvýznamnejšie čínske štátne podniky a centrom pre kultúru, politiku a vzdelanie.

Hlavným letiskom je medzinárodné letisko Peking (IATA kód PEK). Je vzdialené 32 kilometrov od centra mesta. Letisko Peking je v súčasnosti druhým najrušnejším letiskom na svete. Podľa amerického časopisu Conde Nast Traveler dostalo letisko v roku 2009 pomenovanie Najlepšie letisko sveta.

Top atrakcie v Pekingu

Zakázané mesto – Obujte si pohodlné topánky a začnite objavovať tajomnú tvár mesta. Mesto, ktoré sa datuje až do 18.storočia, bolo vypálené a znovu postavené. Na rozlohe viac ako 250 akrov sa nachádza cca 9000 miestností. Odporúčaná je návšteva so sprievodcom v skupinách, alebo si aspoň prenajmite rekordér s výkladom.

Pekinské ZOO – Nájdete tu vzácne čínske zvieratá ako panda kráľovská, zlatá opica, ale aj zvieratá z iných kútov sveta ako ľadové medvede a klokany.

Olympijské športoviská – Olympijský park bol postavený v roku 2008, z dôvodu hosťovania letnej olympiády. Hlavnou pýchou tohto parku je národný štadión Vtáčie hniezdo s kapacitu 91 000 návštev­níkov. Toto majstrovské dielo hosťovalo otvárací a záverečný ceremoniál a všetky hlavné udalosti olympiády.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka