Letenky do Šanghaja

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Najlacnejšie letenky do Šanghaja

Šanghaj

Šanghaj je podľa posledných údajov z roku 2010 s počtom obyvateľov cez 23 miliónov najľudnatejším mestom Číny. V súčasnosti je Šanghaj hlavným finančným centrom s najväčším lodným prístavom na svete. Mesto má dve letiská. Prvé : Hongqiao /IATA kód SHA/ slúži prevažne pre domáce lety. Druhým a zároveň hlavným medzinárodným letiskom je letisko Shanghai Pudong /IATA kód PVG/. Letisko leží na južnom brehu rieky Yangtze vo východnej časti mesta. Bolo dokončené v roku 1999. Je vzdialené 30 kilometrov od centra mesta a 40 kilometrov od letiska Hongqiao. Má dva terminály. Na terminál T1 prilieta 14 leteckých spoločností. Na termináli T2 vybavujú svoje lety viac ako 30 leteckých spoločností.
Pohľad na Šanghaj, Čína - nadosah.sk

Najoptimálnejšie obdobie na návštevu Šanghaja je od marca do mája. Najhorúcejším obdobím je júl-august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35 stupňov. Najchladnejším obdobím v roku je január a február.

Top atrakcie v Šanghaji

Z množstva pamätihodností, dominánt, atrakcií, vzácností a zaujímavých objektov Šanghaja vyberáme aspoň niektoré.

Nanjing – na tejto ulici dlhej 5,5 km sa nachádza viac ako 600 obchodov. Denne sa touto ulicou prejde viac ako 1,7 miliónov ľudí. A nájdete tam naozaj všetko, od lacných suvenírov Šanghaja až po najprestížnejšie svetoznáme značky.

Yuyuan – najväčšia staroveká záhrada v Šangaji s architektonickými štýlami Ming a Qing. Skladá sa zo šiestich oblastí. V strede záhrady je “veľká skalka”, pohľad z tohto miesta si nenechajte újsť. Neďaleko záhrady je aj Boží chrám.

Jade – je jednou z najslávnejších budhistických svätýň v Šanghaji. V 19.storočí sem boli prinesené biele sochy budhov z Barmy. Jeden sedí, druhý je v ležiacej polohe, čo symbolizuje Budhovo dosiahnutie osvietenia, alebo Nirvany. Chrám disponuje aj niekoľkými pôsobivými snímkami nebeských kráľov. Mnoho ľudí chodí na toto posvätné miesto denne za modlitbou.

Šanghajká ZOO – s rozlohou 153 hektárov je domovom pre viac ako 200 druhov zvierat z celého sveta vrátane vzácných zvierat a zvierat pod osobitnou ochranou štátu. Zoo je rozdelené na päť oblastí: predvádzacia hala zvierat, divoké zvieratá, bylinožravce, zvieratá v ohrade a ostatné zvieratá. Od letiska Pudong je Zoo vzdialené 20 km.

Už iba malá rada na záver pred vašou cestou. Šanghaj je veľmi rušné a preľudnené mesto, kde je človek väčšinu času len malou súčasťou veľkého davu ľudí. Dávajte si preto pozor na svoje veci a noste na bezpečnom mieste hlavne doklady, peniaze a cennosti. Vodiči jazdia dosť agresívne, doprava je hustá a riadi sa svojimi pravidlami. Mnohokrát neplatia ani farby na semaforoch, dopravné značky sú bezvýznamné a prechody pre chodcov sa nie vždy rešpektujú.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka