Letenky do Sydney

Najlacnejšie letenky do Sydney

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Sydney

Pohľad na Sydney - nadosah.sk
Sydney je hlavným mestom štátu New South Wales v Austrálii. S veľkosťou populácie viac ako 4,6 milióna je najväčším mestom v Austrálii. Sydney patrí medzi popredné mestá na svete. Nachádza sa tu mnoho významných budov a taktiež je známe veľkým množstvom parkov. Sydney je významným turistickým mestom. V roku 2008 ho navštívilo viac ako 2,7 milióna turistov. Medzi najznámejšie atrakcie mesta patrí svetoznámy Dom Opery v Sydney a Sydney Harbour Bridge. Okolie mesta je obklopené viacerými plážami, zálivmi, a národnými parkmi. Turisti môžu v Sydney navštíviť aj niekoľko populárnych múzeí ako Múzeum Powerhouse, Austrálske múzeum alebo Art Gallery of New South Wales, múzeum súčastného umenia. Dôležitou súčasťou Sydney je aj šport a tým najpopulárnejším je rugby. Okrem rugby Sydney hostilo aj medzinárodné športové podujatia ako British Empire Games a letné olympijské hry.

Základné informácie o letisku v Sydney

Letisko Sydney je jedným z najstaršie prevádzkovaných letísk na svete. Je hlavným letiskom v meste a slúžia ako rozbočovač pre leteckú spoločnosť Qantas. Letisko je najrušnejším v Austrálii a dokáže odbaviť viac ako 36 miliónov cestujúcich za rok. Sydney prevádzkuje spojenie medzi všetkými štátmi v Austrálii. Cestujúci môžu na letisku využívať tri terminály. Terminál 1 slúži pre odbavovanie všetkých medzinárodných letov a nachádza sa v severnej časti letiska. Terminál 2 a 3 slúži prevažne pre vnútroštátne lety. Na letisku sa nachádza aj špeciálny terminál pre medzinárodnú nákladnú dopravu. Cestujúci sa na letisku môžu pohybovať metrom medzi jednotlivými terminálmi. Z letiska do Sydney sa cestujúci dostanú pravidelnou železničnou prepravou a taktiež môžu využiť kyvadlovú autobusovú dopravu, ktorá zabezpečuje spojenie do všetkých častí mesta.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka