Letenky do Tel Avivu

Generic placeholder image
od 133 €
Generic placeholder image
BudapešťTel Aviv

Najlacnejšie letenky do Tel Avivu

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Základné informácie o meste Tel Aviv

Oficiálny názov mesta je Tel Aviv-Yafo. Tel Aviv je druhé najľudnatejšie mesto v Izraeli. Nachádza sa na pobreží stredozemného mora, v strednej a západnej časti Izraela. V roku 2010 žilo v metropolitnej oblasti mesta viac ako 3,325,700 oby­vateľov a na základe týchto štatistík bolo mesto najľudnatejším v Izraeli. Mesto bolo založené už v roku 1909 pri židovskej obci Jaffa a v roku 1950 boli Tel Aviv a Jaffa zlúčené do jedného mesta.

V Tel Avive je najväčšia koncentrácia stavieb Bauhausu na svete čo bolo v roku 2003 zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Pokiaľ ide o turizmus, Tel Aviv je známa destinácia aj ako „mesto ktoré nikdy nespí“. Svojím návštevníkom ponúka 24 hodín otvorené bary, reštaurácie, obchodné centrá a mnohé ďalšie. Okolie mesta obklopujú aj zaujímavé historické pamiatky. Tel Aviv so svojou druhou najväčšou ekonomikou na Blízkom Východe je aj 19. najdrahším mestom sveta. Tel Aviv je tiež považovaný za jednú z najlepších destinácií.

Letisko v Tel Avive

Medzinárodné letisko Ben Gurion je hlavným letiskom pre Tel Aviv. Ben gurion je hlavným letiskom Izraela, ktoré sa nachádza v susednom meste Tel Avivu, Lod. V roku 2011 letisko dokázalo prepraviť 13 miliónov cestujúcich. Letisko je považované za jedno z najbezpečnejších, vďaka svojím výrazným bezpečnostným silám, policajným a vojenským jednotkám. Na letisku sa nachádzajú 4 terminály, z toho sú pre cestujúcich prístupné 2. Terminál 4 bol síce postavený, ale nebol nikdy oficiálne otvorený. Používa sa len vo výnimočných prípadoch. Terminál 1 je určená prevažne pre charterové lety a vnútroštátnu dopravu. Tento terminál sa spojil aj s terminálom 2. Po terminály 2 sa tak uvoľnilo miesto pre manipuláciu s nákladnou prepravou. Terminál 3 je otvorený od 28.októbra 2004. Prevzal funkciu terminálu 1 a v súčastnosti tvorí hlavný terminál pre medzinárodné lety. Terminál bol navrhovaný tak, aby mohol prepraviť viac ako 16 miliónov cestujúcich ročne. V súčastnosti sa pracuje na plánovaní rozširovania verejnej časti terminálu. Letisko sa nachádza blízko hlavnej cesty do Tel Aviv a Jeruzalemu. Je ľahko dostupné autom, alebo autobusom. Taxíky sa nachádzajú vedľa príletovej haly a izraelské železnice taktiež ponúkajú spojenia z letiska do viacerých častí Izraela.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka