Letenky z Košíc do Milána

Rezervácia letenky z Košíc do Milána

Informácie o letiskách v Miláne

Piazza del Duomo v Miláne - nadosah.sk
  • Letisko Miláno „Malpensa“ – Milan Malpensa Airport je najväčšie letisko Milána vzdialené od centra mesta takmer 40 km. Letisko slúži ako základňa pre leteckú spoločnosť Lufthansa Italia, ktorá ponúka letenky nielen na pravidelné, ale aj na sezónne lety do Milána. Letisko Malpensa je prepojené so stanicou Miláno Cadorna vďaka podzemnému metru M2 a M1. Okrem toho premávajú na hlavnú stanicu Milána vlaky každých 30 minút. Pri termináli 1 a 2 sú autobusové zastávky slúžiace na bezplatnú prepravu pasažierov v rámci letiska. Cesta medzi jednotlivými terminálmi trvá približne 15 minút. Z týchto autobusových zastávok však premávajú aj autobusové spoje na hlavnú stanicu Milána.
  • Letisko Miláno „Linate“ – Linate Milan Airport sa nachádza 7,8 km juhovýchodne od Milána. Letisko využíva 8,3 miliónov pasažierov ročne prevažne na domáce resp. krátke medzinárodné lety. Väčšinu leteniek sprostredkuje letecká spoločnosť Alitalia, nielen v rámci Talianska, ale aj okolitých krajín ako napr. Veľká Británia, Holandsko, Nemecko, Francúzsko alebo dokonca Turecko. Letiská Linate a Malpensa sú navzájom prepojené diaľnicou a pravidelnými autobusovými linkami. Autobusové zastávky sa nachádzajú pred budovou príletov.
  • Letisko Miláno „Bergamo-Orio al Serio“ – Bergamo-Orio al Serio Airport je od Milána vzdialené 45 km. Letisko využívajú hlavne nízko-nákladové letecké spoločnosti. Letisko sprostredkuje pravidelné autobusové spoje, ktoré ho spájajú s hlavnou stanicou Milána. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v meste Bergamo, odkiaľ premávajú vlakové spoje do Milána, Brescie a Lecca. Stanica v Bergame je dostupná letiskovými autobusmi a cesta trvá 15 minút. Služby letiska využíva takmer 7,7 miliónov pasažierov ročne.

Pozrite si tiež

Autobusy do Milána | Ubytovanie v Taliansku |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka