Letenky z Krakova do Tokya

Základné informácie o Tokyu

Tokyo Metropolis je hlavným a tiež najväčším mestom Japonska. Zároveň je to najväčšia metropolitná oblasť sveta. Tokyo je sídlom všetkých významných budov v Japonsku ako japonskej vlády a zároveň je domovom cisárskej rodiny. Tokyo bolo založené v roku 1943 spojením bývalej tokijskej prefektúry a mesta Tokyo. Rozprestiera sa na juhovýchodnej oblasti ostrova Honšú, a zahŕňa ostrovy Ogasawara a Izu. Celá metropolitná oblasť Tokya sa vyznačuje najvyšším počtom populácie a to viac ako 35 miliónov ľudí. Tokyo je vyznačené spolu s New Yorkom a Londýnom ako jedno z riadiacich stredísk svetovej ekonomiky. V Tokyu je možné navštíviť mnoho múzeí. Múzeá sa tu špecializujú na tradičné japonské umenie. Okrem múzeí tu môžu návštevníci vidieť mnoho národných či súkromných divadiel, ktoré predstavujú tradičné japonské formy drámy, ale aj moderné divadelné hry. Tokyo ponúka aj mnoho hudobných zážitkov. Tradičnú japonskú kultúru, ale aj kuchyňu ktorú prezentujú na medzinárodnej úrovni.

Tokyo organizovalo letné olympijské hry v roku 1964 a v súčasnej dobe sa uchádza o možnosť usporiadať letné olympijské hry aj v roku 2020.

Letiská v Tokyu

Medzinárodné letisko Narita v Tokyu slúži väčšej časti Japonska. Nachádza sa 57 km východne od Tokya. Letisko má na starosti väčšinu medzinárodných letov a je hlavným spojovacím bodom leteckej dopravy medzi Amerikou a Áziou. Letisko slúži aj ako rozbočovač aj japonských vlajkových dopravcov ako Japan Airlines a All Nippon Airways a iných dopravcov ako United Airlines.

Letisko Narita má dva terminály oddelené od seba podzemnými stanicami vlakov. Spojenie medzi jednotlivými terminálmi zabezpečuje autobusová a vlaková preprava cestujúcich. Letisko Narita taktiež prepravuje zahraničné ryby ktoré sa používajú v japonských sushi reštauráciách.

Medzinárodné letisko Tokyo, ináč známe aj ako letisko Haneda sa nachádza v Ota, Tokyo. Haneda letisko sa zaoberá prevažne vnútroštátnymi letmi. Tokyo má vďaka obom letiskám tretí najznámejší letiskový systém na svete. Haneda je základňou dvoch hlavných domácich leteckých spoločností Japan Airlines a All Nippon Airways. Po roku 2010 je letisko schopné prepraviť 90 miliónov cestujúcich za rok. V roku 2009 bolo letisko ocenené spoločnosťou ForbesTraveller­.com za najdochvíľnejšie pri časoch príletov a odletov. Na letisku sa nachádzajú tri terminály. Terminály 1 a 2 sú prepojené podzemnou chodbou po ktorej prepravuje cestujúcich medzi terminálmi bezplatný autobus.

Na letiská sa cestujúci môžu dostať viacerými spôsobmi prepravy. Môžu si vybrať expresnú prepravu železničnými spoločnosťami z rôznych častí Tokya priamo k terminálom na letisku, alebo si zvolia autobusovú prepravu či cestu Taxi službou.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka