Letenky z Viedne do Belehradu

Informácie o Belehrade

Hlavným a najväčším mestom Srbska je Belehrad. Predstavuje tiež jedno z najväčších miest v strednej a východnej Európe. Belehrad je dôležitým kultúrnym centrom Srbska s bohatou históriou. V meste sa koná každoročne mnoho významných kultúrnych podujatí a rôznych festivalov ako filmové, hudobné či divadelné. Medzi najvýznamnejšie kultúrne centrá v Belehrade patrí Národné divadlo, Divadlo na Terezije či Srbská akadémia vied a umení a Srbská národná knižnica. V Belehrade sa nachádza aj viacero významných múzeí, z ktorých najvýznamnejšie je Národné múzeum, Národopisné múzeum a Múzeum moderného umenia. Belehrad ponúka turistom viacero atrakcií. Historické pamiatky mesta sú hlavným lákadlom pre turistov. Taktiež tu nechýba mnoho parkov, pamiatok, kaviarni, reštaurácii a obchodov.

Informácie o letisku v Belehrade.

Belehrad Nikola Tesla Airport je medzinárodným a hlavným letiskom pre Belehrad v Srbsku. Letisko sa nachádza 12 km od Belehradu, v obci Surčin a slúži ako rozbočovač pre národnú leteckú spoločnosť Jat Aiways. Tá je jednou z častí leteckej spoločnosti WizzAir. Cestujúci môžu na letisku využívať 2 terminály. Letisko dokáže odbaviť viac ako 3 milióny cestujúcich ročne.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka