Letenky z Viedne do Jakarty

Základné informácie o meste

Jakarta je najväčším a hlavným mestom Indonézie, ktoré sa nachádza na severozápadnom pobreží Jávy. Jakarta je najľudnatejším mestom v Indonézii v ktorom je od novembra roku 2011 počet obyvateľov viac ako 10,187,595. Mesto je zároveň aj kultúrnym, ekonomickým a politickým centrom Indonézie. Jakarta sa vyznačila svojim rýchlym rozvojom a rastom. Mesto vzniklo už v 4. storočí ako dôležitý prístav pre kráľovstvo Sunda. Po vyhlásení nezávislosti krajiny bola Jakarta v roku 1945 vyhlásená za hlavné mesto Indonézie.

Letisko v meste Jakarta

Medzinárodné letisko Soekarno-Hatta je pomenované po prvom prezidentovi Indonézie Soekarno a prvom viceprezidentovi Mohammad Hatta. Letisko sa nachádza severozápadne asi 20 km od Jakarty. V Indonézii je to najznámejšie letisko a ročne dokáže prepraviť 40 miliónov cestujúcich. Svoju činnosť začalo letisko prevádzkovať v roku 1985. V roku 2009 spoločnosť ForbesTraveller.com uznala letisko Soekarno-Hatta za druhé najpresnejšie letisko z pohľadu na presnosť príletov a odletov. Letisko má k dispozícii dva paralelné 2400 metrové dráhy spojené dvoma priečnymi pojazdnými dráhami. Na letisku sa nachádzajú tri hlavné terminály, jeden pre vnútroštátne lety, Terminál 2 pre medzinárodné lety a Garuda Airlines vnútroštátne lety a Terminál 3 taktiež pre medzinárodné a vnútroštátne lety. Na letisku je samozrejmosťou taktiež nákladný terminál pre medzinárodnú a vnútroštátnu prepravu. Prístup na letisko uľahčuje viacero spôsobov dopravy. Cestujúci si môžu vybrať či sa na letisko dopravia autom, taxíkom, kyvadlovou dopravou, alebo autobusom. Možnosti takejto dopravy v posledných rokoch výrazne vzrástli. V Jakarte sa ďalej nachádza aj medzinárodne letisko Halim Perdanakusuma, ktoré slúži v súčastnosti prevažne pre súkromné a vojenské lety.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka