Letenky z Viedne do Marakéša

Generic placeholder image
od 209 €
Generic placeholder image
ViedeňMarakéš

Základné informácie o meste Marakéš

Marakéš je hlavným mestom rovnomennej provincie v Maroku ležiacim na úpätí pohoria Atlas. Je štvrtým najväčším marockým mestom hneď za nemenej známou Cassablancou a Rabatom. Turizmus je jedným z hlavných ekonomických odvetví mesta hneď po obchodovaní, farbiarskych remeslách či tkaní kobercov. Tak ako mnoho marockých miest, aj Marekéš v architektúre spája staré opevnené mesto plné obchodíkov a stánkov (známe aj pod názvom medina) a moderné stavby. V súčasnosti je Marakéš jedným z najrušnejších afrických miest a zároveň je aj obľúbenou turistickou destináciou.

Základné informácie o letisku Marakéš

Oficiálny názov medzinárodného letiska v Marakéši (IATA lód: RAK) je Marrakesh Menara Airport. Nachádza sa približne 6 kilometrov od samotného mesta. Letisko slúži nielen civilistom, ale aj armáde. Medzinárodné letisko prijíma lety nielen z ostatných arabských krajín, ale aj z niektorých európskych krajín. V súčasnosti letisko disponuje dvoma terminálmi a jednou vzletovou dráhou.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka