Letenky z Viedne do Teheránu

Informácie o letisku v Teheráne.

Teherán je hlavným mestom Iránu a provincie Teherán. V západnej Ázii je Teherán najväčším mestom. Medzinárodné letisko Mehrabad sa nachádza v západnej časti Teheránu. Využíva sa prevažne pre domáce a pútnické lety. Na letisku sa nachádza základňa národnej spoločnosti Iran Air, Iran Aseman Airlines a Saha Airlines. Letisko Mehrabad pozostáva zo šiestich terminálov. Terminály 1,3 a 5 sa však používajú iba počas obdobia Haj a Umran. Väčšina leteckých spoločností využíva terminál 4 a 6. Spoločnosti Iran Air a Iran Air Tours používajú na odbavovanie svojich letov terminál 2, ktorý slúži aj pre nákladnú dopravu.

Druhým letiskom, ktoré odbavuje všetky medzinárodné lety pre Teherán je Medzinárodné letisko Imam Khomeini. Nachádza sa v Ahmadabad v Iráne. Letisko prebralo odbavovanie medzinárodných letov z letiska Metropol Airport, ktoré sa nachádza 50 km. južne od mesta.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka