Letenky z Viedne na Maledivy

Základné informácie o Maledivy

Republika Maledivy je ostrovný štát v Indickom oceáne tvorený dvojitým reťazcom z 26. ostrovov. Súostrovie sa nachádza v hornej časti Chagos-Maldives-Laccadive Ridge, ktoré tvorí rozsiahle podmorské pohorie v Indickom oceáne. Hlavným mestom republiky je najväčšie mesto Malé. V minulosti to bolo kráľovské mesto z ktorého panovníci vládli. Od zrušenia monarchie sú Maledivy pod vládou prezidenta. Maledivy využívajú najviac turisti. Väčšina ostrovov sa využíva pre cestovný ruch, ktorý tvorí základ hospodárstva krajiny. Od roku 2007 navštívilo Maledivy už viac ako 8 380 000 turistov. Pred vstupom na Maledivy turisti nemusia žiadať o víza, pokiaľ majú platný cestovný pas z ktorejkoľvek krajiny.

Turistické atrakcie Maledivy

Maledivy obľubujú turisti pre príjemné podnebie a čisté prostredie. Slnečné pláže a priezračnú vodnú hladinu využívajú turisti na mnoho vodných športov. Vďaka čistej vode ktorá sa v okolí ostrovov nachádza je Maledivy jednou z najlepších rekreačných potápačských destinácii na svete. Na vybraných ostrovoch ktoré sú určené pre turizmus sa nenachádzajú žiadny domáci obyvatelia. Domáci sa zdržiavajú vo svojich prípitkoch na ostrovoch mimo oblastí cestovného ruchu. O turistov sa stará personál hotelov ktoré sa na ostrovoch nachádzajú. Ostrovy pre turistov majú síce malú rozlohu, ale nachádzajú sa na nich pláže a korálové útesy ktoré slúžia ako prírodné akvárium a tvoria zaujímavé prostredie pre potápačov. Turisti tu môžu využívať mnoho obchodov, kaviarní, reštaurácii, barov, ale aj športových aktivít ako je škola potápania, aerobik, stolný tenis a ďalšie.

Základné informácie o letisku Maledivy

Medzinárodné letisko Ibrahim Nasir je hlavným letiskom na Maledivách. Niekedy sa letisko označuje aj Medzinárodné letisko Malé. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta na ostrove Hulhulé v severnom Malé Atoll. Letisko slúži ako hlavný vstup pre turistov na Maledivy. V súčastnosti je spojené s väčšinou letísk na svete. Letisko bolo otvorené 12.apríla 1966. Letisko bolo v jeseni v roku 2011 v prieskume PrivateFly.com prístupu k cestujúcim na 5. mieste z celosvetových letísk.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka