Letenky do Bombaja

Najlacnejšie letenky do Bombaja

Letenky z iných krajín

Základné informácie o meste

Bombaj je hlavným mestom indického štátu Maharashtra. Bombaj je najviac zaľudnené mesto v Indii a zároveň štvrtým najľudnatejším mestom sveta. Keďže mesto leží na západnom pobreží Indie má vytvorený hlboký prírodný prístav. Mesto je jedným z 10 centier obchodu na svete a je považované za komerčné a zábavné centrum Indie. Pri návšteve mesta môžete vidieť zmes tradičných festivalov plných jedla, divadla a hudby. Keďže je Bombaj historickým a obchodným centrom Indie, nájdete tu mnoho rôznorodých kultúr, náboženstiev, ako aj mnoho druhov medzinárodnej kuchyne.

Základné informácie o letisku

Chhatrapati Shivaji International Airport je hlavným medzinárodným letiskom v Bombaji v Indii. Letisko má IATA kód „BOM“ odvodený od názvu mesta. Čo sa týka osobnej dopravy, tak letisko je druhým najrušnejším v Južnej Ázii a zároveň najzamestnanejším v Indii v rámci medzinárodnej osobnej dopravy. Medzinárodné letisko v Bombaji spolu s Indira Delhi Gandhy spravuje viac ako polovicu leteckej dopravy v celej južnej Ázii. V roku 2011 bolo letisko vyhlásené za tretie najlepšie na svete v počte 25–40 miliónov cestujúcich v kategórii medzinárodných letísk.

Letisko pozostáva zo štyroch terminálov. Terminál 1 bol otvorený v roku 1992 a skladá sa z troch priľahlých štruktúr 1A, 1B a 1C. Terminál 2 bol otvorený v roku 1981 a postavený v troch etapách ako modulárny 2A, 2B,2C. Terminál 2 je v súčastnosti vo vývoji a po dokončení bude prevádzkovať všetku osobnú národnú ako aj medzinárodnú dopravu.

Všeobecný letecký terminál je vyhradený pre súkromné a nepravidelné letecké linky pre medzinárodnú prepravu. Svoje služby ponúka cestujúcim 24 hodín denne. Nákladný terminál Air Cargo Complex je v prevádzke od roku 1977. Tento terminál má k dispozícii sklady pre ochranu teploty a podliehania skaze citlivých medzinárodných zásielok ako aj trezory a skladovacie priestory pre uskladnenie cenných vecí.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka