Letenky do Chorvátska

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Pozrite si tiež

Ubytovanie v Chorvátsku | Autobusy do Chorvátska | Zájazdy do Chorvátska |

Základné informácie

Chorvatsko - nadosah.sk
Chorvátsko je republika s demokratickou parlamentnou vládou a jej oficiálny názov je Republic of Croatia. Krajina sa nachádza v oblasti strednej Európy, Stredomoria a Balkánu. Hlavným mestom Chorvátska je Záhreb. Pri pobreží Jadranského mora sa nachádza viac ako 1000 ostrovov, ktoré patria k Chorvátsku. Hospodárstvo krajiny je založené na poľnohospodárstve a priemysle. V letných mesiacoch má výrazný vplyv na rozvoj ekonomiky aj cestovný ruch.

Chorvátsko je 18. najobľúbenejšou turistickou destináciou na svete. Krajinu navštívi viac ako 11 miliónov turistov ročne. Najviac centier turistického ruchu sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Mnoho turistov často navštevuje aj hlavné mesto Zahreb, ako aj viacero stredovekých hradov, ktoré sa v Chorvátsku nachádzajú. V zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je zapísaných niekoľko chorvátskych pamiatok. Medzi najvýznamnejšie patria historický komplexSplitepalácmi Diokleciána, Staré mesto Dubrovník, a Národný park Plitvické jazerá.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka