Letenky do Dakaru

Letenky z iných krajín

Najlacnejšie letenky do Dakaru

Základné informácie o Dakare

Dakar je najväčším a zároveň hlavným mestom Senegalu. Nachádza sa na pobreží Atlantického oceánu, na polostrove Cap-Vert. Veľkosť populácie v metropolitnej oblasti Dakaru sa odhaduje na 2,45 milióna. V Dakare sa nachádza sídlo prezidenta Senegalu, ako aj hlavné administratívne centrum. Turisti môžu v Dakare navštíviť významné trhy, Katedrálu Dakar a taktiež Veľkú mešitu. Mesto je členom organizácie svetového kultúrneho a prírodného dedičstva miest. Známe je aj ako cieľový bod Rallye Dakar.

Základné informácie o letisku v Dakare

Medzinárodné letisko Léopold Sédar Senghor sa nachádza pri meste Yoff, severne od Dakaru. Do roku 1996 sa letisko nazývalo Medzinárodné letisko Dakar Yoff. V roku 2009 dokázalo odbaviť viac ako 1,7 milióna cestujúcich. Letisko odbavuje viacero vnútroštátnych a medzinárodných letov, ako aj nákladných letov na medzinárodnej úrovni. V súčastnosti prebieha výstavba nového letiska približne 45 km od s Léopold Sédar Senghor, ktoré by malo dosiahnuť dvojnásobok kapacity odbavených cestujúcich za rok.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka