Letenky do Hong Kongu

Najlacnejšie letenky do Hong Kongu

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Základné informácie

Hong Kong je jednou z dvoch osobitných administratívnych oblastí Činskej ľudovej republiky. Druhou je Macao. V súlade s čínsko-anglickou spoločnou deklaráciou sa dňa 30.06.1997 Hong Kong vrátil Číne, pričom sa dodržiava princíp – jedna krajina, dva systémy. S rozlohou 1 104 kilometrov štvorcových a sedem miliónmi obyvateľov je Hong Kong jednou z najhustejšie osídlených oblastí na svete. Hong Kong je jedným z popredných svetových finančných centier. Z ekonomického pohľadu sa vyznačujem najmä nízkou daňou, voľným obchodom a má jednu z ôsmych najobchodovanejších mien na svete – Hongkongský dolár. Nedostatok miesta a zvyšujúci sa dopyt spôsobili hustú konštrukciu vysokých budov, čím si mesto vyslúžilo pomenovanie Vertikálne mesto.

Top atrakcie v Hong Kongu

Mesto ponúka celý rad nezabudnuteľných turistických atrakcií. Prekvapí vás rozmanitosť kontrastov, nádhernými mestskými scenériami a rozsiahlou zelenou krajinou.

The Peak – V preklade znamená vrchol, veža. Je to najobľúbenejšia atrakcia v Hong Kongu a niet sa čomu čudovať. Pri pohľade z vrcholu budete unesení nádherným výhľadom na okolitú panorámu mesta, svetoznámy prístav Victoria, týčiace sa mrakodrapy a pokojné zelené stráne.

Veľký Budha/Po Lin kláštor/Chodník múdrosti – Spoznávanie Hong Kongu by nebolo úplné, ak by ste nenavštívili sochu Veľkého Budhu, ktorý sedí na vrchole uprostred veľkolepej horskej scenérie ostrova Lantau. Budhistický kláštor Po Lin sa nachádza na plošine Ping Ngong odkiaľ sa dostanete na slávny Chodník múdrosti. Je to svetovo najznámejší modlitebný chodník, na ktorom denne skladajú svoje modlitby nielen budhovia, ale aj množstvo turistov z celého sveta.

Ocean park – na rozlohe 170 akrov určite zažije veľa zábavy celá rodina. Nenechajte si újsť zoologickú záhradu, pandy, korálové ryby, delfíny, mamutiu horskú dráhu, lanovkovú dráhu s prekrásnym výhľadom, podmorské akvárium so žralokmi, papagáje, exotické tukany a plameniaky.

Hlavným letiskom je – Hong Kong International Airport (IATA kód HKG). Za rok 2011 získalo cenu za najlepšie letisko na svete. Toto ocenenie vzyšlo z deväť mesačného prieskumu, ktorý robí každoročne spoločnosť SKYTRAX sa zúčastnilo sa ho viac ako 11 miliónov účastníkov.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka