Letenky do Indie

Letenky z iných krajín

Letenka do

Základné informácie o Indii

Oficiálny názov je Indická republika a nachádza sa v južnej Ázii. India je druhá najľudnatejšia krajina na svete. Nachádza sa tu výrazná multikultúrna a viacjazyčná spoločnosť. Vďaka svojej dlhej histórii je India významným obchodným a kultúrnym centrom. Aj napriek rýchlo sa rozvíjajúcej ekonomike je v krajine nedostatok zdravotnej starostlivosti a naopak chudoba a negramotnosť je stále rozšírená. India je Spolkovou ústavnou Republikou ktorá sa skladá z 28 štátov a 7 území odboru.

Kultúra v Indii

V Indii sa kultúra rozvíja už viac ako 4500 rokov. Vznikli tu základy indickej filozofie, literatúry, mytológie a náboženstiev. Mnoho indických stavieb je spájaných s mytológiou a kultúrnymi tradíciami krajiny. V Indii sa koná mnoho festivalov. Tie majú prevažne náboženský charakter. Spoločnosť je pod vplyvom prísnych spoločenských obmedzení. Vďaka svojím prírodným podmienkam sa v Indii nachádza mnoho druhov živočíchov z ktorých je 2,9% ohrozených. Patrí medzi ne napríklad bengálsky tiger či ázijsky lev.

Cestovný ruch v Indii

Taj Mahal, India - nadosah.sk
Cestovný ruch má v Indii veľký vplyv pre vývoj hospodárstva. Rozmanité prírodné prostredie, bohatá história a mnoho kultúrnych pamiatok lákajú do Indie každý rok čoraz viac návštevníkov. Najznámejšou historickou pamiatkou je Taj Mahal jeden z najlepších architektonických stavieb v Indii. V rokoch 1631 až 1653 ho dal postaviť cisár Shah Jahan na počesť svojej manželky Arjumand Banu. 2000 rokov starý chrám Mahabodhi zasvätený Gautam Buddha v Bodh Gaya, Bihar, je zapísaný ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. India ponúka aj mnoho spôsobov využívania prírodnej turistiky. Nachádzajú sa tu rôzne pláže, turistické pohoria ako aj najväčší svetový Sundarbans, slanomilný mangrovov les a národné parky Kaziranga a Keoladeo, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Indie

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka