Letenky do Praia Kapverdy

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Praia Kapverdy

Praia Kapverdy je hlavným a najväčším mestom ostrovného štátu Kapverdy v Atlantickom oceáne. Nachádza sa na južnom pobreží ostrova Santiago z ostrovnej skupiny Sotavento. Praia Kapverdy je najväčším obchodným centrom, ktoré využíva prístavy na prepravu kávy, tropického ovocia a cukrovej trstiny. V meste je výrazne rozvinutý aj rybársky priemysel. Turisti tu môžu obdivovať viacero historických pamiatok ako námestie Albuquerque, starú radnicu alebo prezidentský palác, ktorý bol postavený na konci 19. storočia. Okrem historickej časti, turisti môžu obdivovať aj moderné ulice Praia Kapverdy.

Základné informácie o letisku Praia Kapverdy

Medzinárodné letisko Praia sa nachádza na ostrove Santiago na Kapverdách. Letisko bolo otvorené v roku 2005 a je hlavným letiskom mesta Praia. Letisko odbavuje prevažne domáce a niektoré medzinárodné lety. V budove letiska sa nachádza základňa medzinárodnej leteckej spoločnosti TACV Cabo Verde Airlines, ktorá prevádzkuje pravidelné charterové, osobné a nákladné lety.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka