Letenky do Rio de Janeira

Najlacnejšie letenky do Rio de Janeira

Letenky z iných krajín

Základné informácie o meste Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je hlavným mestom štátu Rio de Janeiro a druhým najväčším v Brazílii. S počtom 6,3 milióna obyvateľov je mesto šiestym najväčším v Amerike. Mesto je rozdelené na historické centrum, turistickú južnú zónu, chudobnejšiu obytnú severnú zónu a vzdialené predmestia. Rio de Janeiro je najobľúbenejším mestom v Južnej Amerike. Preslávilo sa hlavne tradičnými karnevalovými oslavami, Sambou a plážami Balneario. Turistu tu navštevujú aj mnoho svetoznámych pamiatok ako „Christo Redentor“ obria socha Krista Vykupiteľa na vrchole hory Corcovado alebo jeden z najväčších futbalových štadiónov na svete Maracana Stadium. V roku 2016 sa v Rio de Janeiro uskutočnia letné olympijské hry.
Rio de Janeiro - nadosah.sk

Základné informácie o letiskách v Rio de Janeiro

Medzinárodné letisko Galeao–Antonio Carlos Jobim je hlavným letiskom Rio de Janeiro v Brazílii. Letisko je známe aj pod názvom Medzinárodné letisko Galeao. Patrí medzi najrušnejšie v krajine a dokáže odbaviť viac ako 15 miliónov cestujúcich ročne. Nachádza sa približne 20 km od centra mesta. Letisko odbavuje na dvoch termináloch všetky lety medzinárodnej prepravy a väčšinu domácich letov. V súčastnosti sa považuje za hlavný vstup do mesta Rio de Janeiro. Cestujúci môžu na prepravu medzi mestom a letiskom využívať obyčajné a výkonné taxíky ako aj kyvadlovú dopravu, ktorá zabezpečuje prepravu cestujúcich medzi letiskom a hlavnou autobusovou stanicou.

Letisko Santos Dumont je druhým najväčším v Rio de Janeiro a využíva sa predovšetkým pre vnútroštátne lety na krátke a stredné vzdialenosti a všeobecné letectvo. Nachádza sa neďaleko centra Rio de Janeiro, v časti Guanabara Bay. Letisko je schopné odbaviť viac ako 8.5 milióna cestujúcich ročne. Terminál v súčastnosti prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá umožní cestujúcim kvalitnejšie a pohodlnejšie služby.

Zájazdy do Rio de Janeiro |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka