Letenky do Ruska

Najlacnejšie letenky do Ruska

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Základné informácie

Rusko - nadosah.sk
Rusko je krajinou známou aj ako Ruská federácia, ktorá zahŕňa 83 federálnych subjektov. Rusko je najväčšiu krajinou na svete a svoju rozlohou pokrýva viac než jednu osminu obývanej pôdy na zemi. S počtom obyvateľov viac ako 143 miliónov tvorí ôsmy najľudnatejší štát na svete. Rusko má jednu z najrýchlejšie rastúcich ekonomík a je najväčším výrobcom ropy a zemného plynu na svete.

Top atrakcie v Rusku

Po skončení sovietskej éry sa v Rusku začal rozvíjať aj medzinárodný cestovný ruch. Základ cestovného ruchu tvorí bohaté kultúrne dedičstvo a zaujímavá prírodná rozmanitosť krajiny. V zozname svetového dedičstva UNESCO je zapísaných 23 ruských pamiatok. Rusko má viaceré turistické trasy, plavby po veľkých riekach ako Volga a taktiež ponúka turistom cestovanie slávnou Transsibírskou magistrálou. Najnavštevovanejšie destinácie v Rusku sú hlavné mesto Moskva a bývalé hlavné mesto Petrohrad. V týchto mestách sa nachádza mnoho svetoznámych múzeí, galérii, divadiel a ďalších významných kultúrnych budov. Medzi najvýznamnejšie a najnavštevovanejšie miesta patria Treťjakovská galéria, Veľké divadlo, Katedrála svätého Basila a Červené námestie. Prírodné turistické oblasti ponúkajú turistom mnoho možností pre šport. V oblasti severného Kaukazu sa nachádza viacero významných lyžiarskych stredísk ako napríklad Dombai. Turisti tu môžu obdivovať aj prírodné jazerá ako Bajkal či Modré oko na Sibíri, ktoré je zároveň najhlbším a najstarším jazerom na svete.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Ruska |

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka