Letenky do Singapuru

Najlacnejšie letenky do Singapuru

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Singapure

Republika Singapur sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, mimo južného cípu Malajského polostrova. Singapur je ostrovný štát ktorý sa skladá z 63 ostrovov. Singapur sa vyznačuje silnou ekonomikou, ktorá je závislá od priemyslu a služieb. Okrem silnej ekonomiky má Singapur aj druhý najväčší trh s hazardnými hrami a je považované za tretie najväčšie centrum ropných rafinácií na svete. Singapur je jednou s najbohatších krajín sveta. Aj keď je to rozlohou malá krajina, žije tu mnoho národností a je možné dohovoriť sa tu rôznymi jazykmi a spoznať veľa rozličných kultúr.

Cestovný ruch

Singapur navštívi ročne viac ako 11,6milióna turistov a cestovný ruch je dôležitým faktorom pre rozvoj ekonomiky. Viacero etnických skupín tvorí bohatú kultúrnu rozmanitosť krajiny. Medzi úradné jazyky Singapuru patrí aj angličtina čo je vhodné predovšetkým pre komunikáciu s turistami. Keďže v Singapure je obchod výrazné rozvinutý turisti tu môžu navštíviť viacero viacpodlažných obchodných centier, z ktorých najväčšie je Orchard Road. Obchodné centrum ponúka mnoho atrakcií a výhodne ceny tovarov v špeciálnych akciách ktoré každoročne lákajú čoraz viac turistov.

  • Prírodné pamiatky Singapuru.

Singapur je známi svojím tropickým prostredím. V krajine sa nachádza niekoľko prírodných parkov ako ja botanická záhrada Singapur v ktorej sa nachádza viac ako 3000 druhov orchideí. Turisti môžu navštíviť taktiež zoologickú záhradu a prírodné rezervácie ako Bukit Timah a Jurong BirdPark, v ktorých sa nachádza viacero druhov exotických živočíchov a tropických rastlín. Kultúrny a nočný život krajiny je jedným z najrozšírenejších na svete. Turisti tu môžu využívať nočné nákupy, navštevovať mnoho reštaurácii, kaviarni či diskoték.

Základné informácie o letisku v Singapure

Medzinárodné letisko Changi je hlavným letiskom v Singapure. Letisko predstavuje domácu základňu pre letecké spoločnosti Singapore Airlines, Singapore Airlines Cargo, SilkAir, Tiger Airways, Jetstar Asia Airways, Valuair, a Jett8 Airlines. Letisko bolo otvorené v roku 1981. Letisko Changi od novembra 2010 vypraví viac ako 6 100 letov týždenne a to do viac ako 60 krajín na svete. Na letisku sa nachádzajú štyri terminály ktoré ročne prepravia 70 miliónov cestujúcich. Počas svojej doterajšej prevádzky získalo letisko viac ako 380 ocenení a z toho 28 najlepších ocenení. Cestujúcim uľahčuje dopravu na letisko približne 20 km diaľnica, ktorá spája letisko s centrom mesta. Na pohyb po letisku cestujúci využívajú železničné spojenia medzi jednotlivými terminálmi ako aj kyvadlovú autobusovú dopravu.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka