Letenky do Soulu

Najlacnejšie letenky do Soulu

Letenky z iných krajín

Základné informácie o Soule

Oficiálnym názvom mesta je the Seoul Special City. Soul je hlavným a zároveň najväčším mestom Južnej Kórey. Mesto má najväčší počet populácie 10 miliónov vrámci OECD v rozvojovom svete. Nachádza sa na rieke Han, ktorej územie je osídlené viac ako 2000 rokov. Soul má na svojom území štyri pamiatky UNESCO a to Changdeokgung, pevnosť Hwaseong , svätyňu Jongmyo a kráľovskú hrobku dynastie Joseon.

V dnešnej dobe má Soul popredné miesto medzi globálnymi mestami. Taktiež sa považuje za jedno z desiatich svetových finančných a ekonomických centier. Mesto má výrazné vyspelú technologickú infraštruktúru s viacerými prvenstvami na svete ako zavedenie mobilnej televízie DMB, alebo zavedenie bezdrôtových širokopásmových sietí do všetkých liniek metra a autobusov. Soul bol v roku 2011 už tretí krát po sebe ako najvyšší cieľ cesty čínskych japonských a thajských turistov.

Letiská v Soule

V Soule sa nachádzajú dve medzinárodné letiská.

Medzinárodné letisko Gimpo sa nachádza na západnom konci Soulu a do roku 2001 bolo hlavným medzinárodným letiskom. Potom začalo súžiť už len pre odbavovanie vnútroštátnych letov, s výnimkou letov do Tokya, Osaky, Šanghaju a Pekingu. Aj napriek tomu je to druhé najväčšie letisko v Kórei.

V roku 2001 bolo otvorené ďalšie medzinárodné letisko Incheon na ostrove Yeongjong. Letisko Incheon prebralo zodpovednosť od letiska Gimpo za všetky medzinárodné lety a aj niektoré vnútroštátne lety. Letisko sa tak stalo spolu s Hong Kongom hlavným prepravným centrom východnej Ázie. Letisko má prvotriedne vybavenie a je považované za jedno z najväčších a najrušnejších na svete.

Obe letiská sú s hlavnou stanicou v Soule a zároveň aj medzi sebou prepojené pravidelnou železničnou prepravou a metrom. Na letiskách je k dispozícií aj kyvadlová autobusová doprava ktorá preváža cestujúcich medzi oboma letiskami.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka