Letenky na Ukrajinu

Letenky z iných krajín

Letenka do

Najlacnejšie letenky do Ukrajiny

Generic placeholder image
514,00 €
Generic placeholder image
ViedeňDneprope­trovsk
  • Uvedené informácie sú pravidelne kontrolované. Zmena údajov vyhradená.

Základné informácie

Ukrajina sa nachádza vo východnej Európe a skladá sa z 24 oblastí. Hlavým a zároveň najväčším mestom je Kyjev. V Ukrajine žije viac ako 46 miliónov obyvateľov, z ktorých je prevažná väčšina Ukrajincov. Ďalšie národnostné menšiny sú Rusi, Bielorusi a Rumuni.

Top atrakcie

Ukrajina ako turistická destinácia sa nachádza na križovatke medzi východnou a západnou Európou. V rámci Európy je na 8. mieste z hľadiska obľúbenosti a počtu turistov. Ročne navštívi Ukrajinu viac ako 20 miliónov turistov. Obľúbenou turistickou oblasťou na Ukrajine je pobrežie Čierneho mora. V zimných mesiacoch turisti navštevujú pohorie Karpát, v ktorom sa nachádza viacero lyžiarskych stredísk. Turisti môžu obdivovať a navštevovať viacero historických parkov, zrúcaniny starých hradov, mešity a synagógy. Najnavštevovanejšie mestá na Ukrajine sú Kyjev, prístavné mesto Odesa a Krym, ktoré láka turistov slnečným pobrežím Čierneho mora. Ukrajina má taktiež svojich sedem divov, ktoré predstavujú sedem historických a kultúrnych pamiatok. V rámci súťaže v roku 2007 bolo vybratých týchto sedem miest: Sofiyivsky Park v Uman, Oblasť Cherkasy, Saint Sophia katedrála v Kyjeve; Kamianets-Podilskyi Historický komplex v Kamianets-Podilskyi, oblasť Khmelnytskyi; Khortytsia in Zaporizhia, oblasť Zaporizhia; Kyjev Pechersk Lavra (kláštor jaskýň) v Kyjeve; Chersonesos v Sevastopole, Pevnosť Chotyn v Chotyn, oblasť Černovice.

Cestovný ruch je dôležitou súčasťou ekonomiky krajiny. Výhodou pre turistov sú nízke náklady a bezvízový styk pre väčšinu turistov z Európy, Severnej Ameriky, Japonska, Ruska a Južnej Kórei.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka