Letenky do Vietnamu

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Základné informácie

Vietnamská socialistická republika je krajinou v juhovýchodnej Ázii. Vďaka vysokému počtu obyvateľov je trinástou najviac zaľudnenou krajinou na svete. Vo Vietname žije v súčastnosti viac ako 85,8 milióna obyvateľov. Od roku 2000 nastal v krajine výrazný hospodársky rast a dnes a považuje za jednu z jedenástich hlavných ekonomík. V krajine sa však stále vyskytuje výrazná nerovnosť pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti ako aj príjmová nerovnosť. Súčasnú ekonomiku výrazne ovplyvňuje cestovný ruch.

Cestovný ruch vo Vietname

Medzi najvýznamnejšie turistické centra patrí mesto Hanoj, pobrežná oblasť Nha Trang a jaskyne, ktoré sa nachádzajú v Marble Mountains a Ha Long Bay. V roku 2010 krajinu navštívilo viac ako 6 miliónov zahraničných turistov. Vietnam láka svojich turistov prevažne do pobrežných oblastí, kde sa nachádza množstvo hotelov s rozličnými atrakciami. Turisti tu môžu využívať viacero športových aktivít ako cykloturistika, výlety na kajaku a taktiež organizované výlety do okolitých krajín ako Kambodža či Thajsko. Vo Vietname sa nachádza 31 národných parkov. Medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO je zapísaných vo Vietname niekoľko pamiatok ako napríklad jaskyne v Národnom parku v Phong Nha- Ku Bang. Turisti často navštevujú aj mestá ako Hanoi, ktoré je hlavným mestom Vietnamu, najväčšie mesto Ho Chi Minh City a taktiež najväčšie mesto v centrálnom Vietname Da Nang. Vo Vietname sú obľúbené prevažne bojové umenia a najobľúbenejším tímovým športom je futbal.

Kultúra vo Vietname je založená prevažne na spoločenských a rodinných hodnotách. Turisti tu môžu ochutnať aj tradičnú vietnamskú kuchyňu, ktorá je typická využívaním množstva zeleniny, ryže, sójovej omáčky a aromatických prísad.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Vietnamu

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

Meno:
E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Kontrolný text z obrázka