Letenky do Toronta

Najlacnejšie letenky do Toronta

Generic placeholder image
od 1209 €
Generic placeholder image
ViedeňToronto
Generic placeholder image
od 3139 €
Generic placeholder image
ViedeňToronto

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Vaše otázky

  • Hľadám cenovo najlacnejšiu letenku do Toronta z okolitých letísk – Bratislava, Budapešť, Viedeň v dňoch 29.6.2011 s pobytom v Toronte približne 20 dní.
  • Najlacnejšia letenka na vaše dátumy je práve s odletom z Budapešti do Toronta v cene od 517 Euro na osobu vrátane všetkých poplatkov. Je to let na trase Budapešť – New York – Toronto, prípadne Budapešť – Paríž – Toronto. Lety sú operované spoločnosťami Air France, prípadne Delta Airlines.
  • Chcem sa opýtať ohľadom ceny letenky do Toronta. Odlet by bol koncom júna 2011, cesta späť koncom augusta. Je možné na tieto dátumy zohnať spiatočnú letenku do 500 Euro na osobu s poplatkami.
  • Na vami uvádzané dátumy momentálne nieje možné kúpiť letenku do 500 Euro. Najlacnejšia dostupná možnosť je v cene cca 603 Euro za spiatočnú letenku s poplatkami. Je to let z Budapešti s jedným prestupom v Nemecku. Prípadne možnosť Krakov – Viedeň – Toronto v cene cca 628 Euro na osobu. Keďže sa jedná o hlavnú turistickú sezónu, osobne nepredpokladám, že letenky by mohli ísť s cenou dole. Skôr sa cena bude iba zvyšovať.

Informácie o letiskách v Toronte

  • V blízkom okolí Toronta sa nachádza až 9 menších aj väčších letísk. Väčšina z nich sú menšie letiská určené pre všeobecné letectvo.
Pohľad na Toronto ,Kanada - nadosah.sk
  • Medzinárodné letisko Toronto „Pearson“ – Toronto Pearson International Airport je najväčšie a najvyťaženejšie letisko Kanady, ktoré ročne navštívi 31,8 miliónov pasažierov ročne. Letisko slúži ako hlavná základňa pre kanadskú leteckú spoločnosť Air Canada, ktorá ponúka svoje letenky do mnohých destinácií po celom svete. Okrem toho tu sídlia aj spoločnosti ako Air Canada Jazz, Air Georgian, Air Transat, Sunwing Airlines alebo WestJet. Letenky na lety do Toronta ponúka celkovo 76 leteckých spoločností. Letisko Pearson má v súčasnosti 2 funkčné termináli. Presun medzi jednotlivými terminálmi uľahčuje otvorený 6-vagónový vláčik. Terminál 1 slúži hlavne pre lety sprostredkované spoločnosťami skupiny Star Alliance. Terminál 3 je určený pre lety ostatných skupín ako One World alebo SkyTeam.
  • Mestské letisko Toronto „Billy Bishop“ – Billy Bishop Toronto City Airport je menšie letisko nachádzajúce sa na ostrovoch Toronta. Pôvodná budova terminálu bola v roku 1989 vyhlásená za národnú pamiatku Kanady. Vnútroštátne lety na toto letisko sprostredkujú len 2 letecké spoločnosti a to Air Canada a Porter Airlines, ktorá je zároveň aj majoritným vlastníkom letiska. Keďže sa letisko nachádza priamo v centre mesta, lety po 23.00 večer sú presmerované na iné okolité letiská, prevažne na Letisko Toronto „Pearson“.
  • Letisko Toronto „Buttonville“ – Toronto-Buttonville Airport sa nachádza na predmestí mesta Toronto. Letisko Buttonville je síce siedmym najvyťaženejším letiskom Kanady, avšak má vytvorené podmienky pre pristátie len menších lietadiel všeobecného letectva.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka