Letiská na Slovensku

Na Slovensku je v súčasnosti šesť medzinárodných letísk. Sú to letiská Bratislava, Košice, Poprad, Žilina, Sliač a Piešťany. Na leteckú dopravu z a na Slovensko využívajú cestujúci mnohokrát aj letiská okolitých štátov. (letisko Viedeň, Krakov, Budapešť, Praha).

  • Najväčším letiskom rozlohou i počtom prepravených osôb na Slovensku je letisko Bratislava. Letisko M.R.Štefánika označované IATA kódom ako BTS sa nachádza 9 kilometrov severovýchodne od Bratislavského hradu. Je to hlavné medzinárodné letisko na Slovensku s pravidelnými a nepravidelnými linkami a mnohými prípojmi takmer do celého sveta.
  • Letisko Košice je druhým najväčším medzinárodným letiskom na Slovensku. Je označované IATA kódom KSC. Nachádza sa 6 km južne od centra mesta. Slúži pre pravidelné aj charterové, vnútroštátne a medzinárodné lety.
  • Letisko Poprad je medzinárodné letisko v Poprade. Je označované IATA kódom TAT. Leží vo výške 718 m.n.m a je najvyššie položeným letiskom pre dopravné lietadlá na krátke a stredné trate v strednej Európe.
  • Letisko Žilina je označované IATA kódom ILZ. Je využívané pre leteckú dopravu slovenských a zahraničných leteckých spoločností, lety súkromných a firemných lietadiel, športové lietanie, letecký výcvik, sanitné lety, špeciálne letecké práce činnosť letectva Armády SR. Nachádza sa v blízkosti obce Dolný Hričov, približne 10 km západne od samotného mesta Žilina.
  • Letisko Sliač je medzinárodné letisko na strednom Slovenku, medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Je označované IATA kódom SLD. Nachádza sa v blízkosti kúpeľného mesta Sliač. Slúži na prevádzku vojenských a civilných letov.
  • Letisko Piešťany je medzinárodné letisko regionálneho významu. Nachádza sa v severnej časti mesta Piešťany. Je označované IATA kódom PZY. V súčasnosti slúži pre pravidelné medzinárodné charterové lety pre pacientov z a do piešťanských kúpeľov a nepravidelnú dopravu cestujúcich a carga.

Inšpirovali sme vás? Vyhľadajte si letenky do všetkých spoločností na jednom mieste

Najžiadanejšie letenky zo Slovenska

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka