Letisko Brno (BRQ)

Brno-Tuřany Airport (IATA kód BRQ) je letisko blízko mesta Brno v Českej republike, ktoré obslúžilo v roku 2009 viac ako 440 000 pasaži­erov. Letisko bolo vybudované v okolo roku 1950 nahradilo staršie letisko v Slatine. Počas roku 1980 bolo letisko odovzdané do užívania pre armádne letectvo a preprava civilných pasažierov bola zredukovaná na minimum. Po páde komunizmu v roku 1989 bolo letisko dané znova do prevádzky pre civilných pasažierov a o jeho správu sa starala Czech Airport Authority.

V súčastnosti je letisko majetkom vlády a o správu sa stará súkromná spoločnosť. Na letisku však stále prevládajú súkromné a charterové lety a za posledné roky sa teší nárastu počtu pasažierov. V súčastnosti tu prevádzkujú pravidelné lety spoločnosti Central Connect Airlines , Ryanair, **Wizzair a **Yakutia Airlines.

Charterové lety zabezpečujú Travel Services a Holiday Czech Airlines.

Terminál na letisku v Brne sa skladá z dvoch verejných priestranstiev. Nová odletová hala bola otvorená v roku 2006 a dokáže obslúžiť 1000 pasažierov za hodinu. Budovu navrhol architekt Petr Parolek a je považovaná za najväčší projekt v dobách modernej architektúry v Českej republike.

Letisko v Brne využívajú aj spoločnosti prepravujúce náklad ako napríklad TNT, Volga-Dnepr, alebo Antonov Design Bureau.

Najžiadanejšie destinácie z Brna

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka