Letisko Bratislava (BTS)

Letisko Bratislava - nadosah.sk
Letisko M. R. Štefánik označované IATA kódom ako BTS sa nachádza 9 kilometrov severovýchodne od Bratislavského hradu. Je to hlavné medzinárodné letisko na Slovensku s pravidelnými a nepravidelnými linkami a mnohými prípojmi takmer celého sveta. Pravidelné spoje sú zabezpečené spoločnosťami ako Ryanair, České aerolínie, UT Air, Travel Service, El Al.

Letisko je od roku 1993 pomenované po generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ktorého lietadlo v roku 1919 havarovalo neďaleko Bratislavy. Letisko v roku 2010 vybavilo viac ako 1.665.000 pasa­žierov.

Letisko v Bratislave sa od roku 2000 do 2008 mohlo pochváliť neustálym nárastom prepravených osôb v priemere o 19% ročne. Od roku 2008 do súčasnosti však ich počet klesá. Letisko tvorí základňu pre viaceré letecké spoločnosti. Pristávacie plochy na letisku v Bratislave sú vhodné pre pristátie takmer všetkých bežných lietadiel súčastnosti okrem Airbus A380, Antonov An-225 a Boeing 747–8.

letisko Bratislava cestujúci
Letisko Bratislava ponúka aj tieto služby: duty free obchody, obchody so suvenírmi, kaviarne, bary, telefónne automaty, poštu, bankové a zmenárenské služby, baliareň, váženie a úschovňu batožiny, miestnosť pre matky s deťmi, služby pre osoby so zníženou pohyblivosťou a zdravotne postihnutých, zdravotnícku pomoc.

Pravidelné linky z Bratislavy

České Aerolínie – Amsterdam, Barcelona, Brussels, Larnaca, Pariž-Charles de Gaulle, Ríme-Fiumicino

Ryanair – Paríž Beauvais, Miláno Bergamo, Birmingham, Bristol, Brusel – Charleroi, Dublin, Edinburgh, Las Palmas, Liverpool, Londýn – Luton, Londýn – Stansted, Malaga, Ríme – Ciampino, Alicante, Alghero, Girona, Malorka a Trapani.

El Al – Tel Aviv

Travel Service – Tel Aviv

UT Air – Moskva (Vnukovo)

Charterové linky z Bratislavy

Air Arabia Egypt, AirExplore, Bulgarian Air Charter, DanubeWings, Nesma Airlines, Nouvelair, Onur Air, SAM Air, Sirocco Aviation, Sky Airlines, Travel Service Slovakia, Tunisair.

Informácie o letoch a službách na letisku

Telefón 02 3303 3353 e-mail: information@airportbratislava.sk

Parkovanie na letisku Bratislava

Parkovisko P1: Nachádza sa pred letiskovými terminálmi v rámci prejazdovej komunikácie. 15 minútové státie nie je spoplatnené. Parkovisko slúži na krátkodobé státie na naloženie a vyloženie cestujúcich.

Parkovisko P2: Nachádza sa pred letiskovými terminálmi s kapacitou 970 miest. Slúži na krátkodobé aj dlhodobé parkovanie. Je prevádzkované spoločnosťou Airport Parking. Kontakt:** 02 3303 626**1.

Cenník za parkovanie na P2:

  • 5 minút zadarmo
  • 1 hodina 3 EUR
  • Každá ďalšia začatá hodina 3 EUR
  • 1 deň 20 EUR
  • 2–3 dni 25 EUR
  • 4–5 dni 30 EUR
  • 6–7 dni 35 EUR
  • 8–12 dni 39 EUR
  • každý ďalší deň 20 EUR.

Platbu za parkovanie je možné vykonať v hotovosti v automatických platobných staniciach nachádzajúcich sa na parkovisku, v odletovom termináli A alebo v hotovosti a platobnou kartou (VISA, VISA Elektron, Master Card, Master Card elektron, Maestro, American Express, Diners club) priamo u operátora v pokladni na parkovisku.

Pokiaľ hľadáte lacnejšiu možnosť parkovania pri letisku v Bratislave, určite si prečítajte náš článok o parkovisku, ktoré je vzdialené od letiska 1200 metrov a ponúka cenovo výhodné služby.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka