Letisko Budapešť (BUD)

Letisko Budapešť – Budapest Liszt Ferenc International Airport (IATA kód BUD) predtým známe ako Budapest Ferihegy International Airport je medzinárodné letisko, ktoré slúži hlavnému mestu Maďarska, Budapešti. Zároveň je najväčšie letisko v krajine. Letisko ponúka hlavne lety v rámci Európy, no v ponuke sú aj lety do Afriky, Ázie a Severnej Ameriky. V roku 2007 letisko obslúžili 8.6 milióna pasažierov.

Letisko sa nachádza 16 kilometrov od centra mesta Budapešť a je dostupné po ceste Üllői. Na letisku môžu pristávať aj lietadla typu Boeing 747, Antonov AN-124 a Antonov An-225, no najčastejšie na letisku stretnete dvoj turbínové lietadla typu Airbus, Boeing a niekedy aj Boeing 767. Pri zlom počasí prevažne v zime, lietadlá sú odkloňované na letiská Viedeň a Bratislava.

Momentálne sú k dispozícií 3 hlavné terminály: 1, 2A a 2B. Medzi terminálmi 2A a 2B je možné sa prepravovať peši, no na starší terminál 1 sa dostate autobusom, alebo autom. Z centra mesta Budapešť sa na terminál 1 dostanete vlakom MAV a na terminál 2 premávajú autobusy BKV.

30.3.2008 všetky Schengenské lety boli presunuté na terminál 2A a lety mimo túto zóny boli premiestnené na terminál 2B. Zároveň terminál číslo 1 slúži pre nízkonákladové letecké spoločnosti ako napríklad Easyjet, Aer Lingus a podobne.

Letenky z letiska Budapešti

Transfer na letisko do/z Budapešti

Zdôvodu prechodu na nový systém zatial nebola vložená nová komponenta.
Objednávací formulár najdete na stranke https://www.nadosah.sk/…tisko-kosice

Služby na letisku

Na letisku nájdete všetky služby, ktoré by ste očakávali od moderného letiska – zmenárne, úschovňu batožin, obchody, ošetrovňu, poštu, kaplnku, reštaurácie, turistické informácie a ďalšie. K dispozícií sú samozrejme aj vozíky pre imobilných cestujúcich. Neďaleko terminálu 2 môžete tiež obdivovať aj vonkajšie múzeum leteckej techniky. Parkoviská sú v tesnej blízkosti terminálov.

Po krachu leteckej spoločnosti Malev, najviac letov ponúka Ryanair a WizzAir. Zo zahraničných spoločností najviac pasažierov z Budapešti odvezie spoločnosť Lufthansa do Dusseldorfu, Frankfurtu, Milána a Mníchova.

Najžiadanejšie letenky z Budapešti

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka