Letisko Sliač (SLD)

lietadlo CSA na letisku v Sliači
Letisko Sliač je medzinárodné letisko na strednom Slovensku, medzi Zvolenom a Banskou Bystricou, v blízkosti kúpeľného mesta Sliač. Letisko slúži na prevádzku vojenských a civilných letov. Má jednu dráhu, ktorá je dlhá 2340 metrov.

Do roku 1945 bolo toto letisko známe pod názvom Tri Duby. Od daného roku sa jeho názov zmenil na Letisko Sliač. V roku 2009 bola jeho prevádzka uzavretá pre rekonštrukciu. Za finančnej pomoci NATO a bolo letisko úspešne zrekonštruované a znovu otvorené v máji 2011 pre armádu a v júni 2011 aj pre civilné využitie.

letisko-sliac
Počas letnej sezóny 2011 sa letisko tešilo veľmi úspešnej prevádzke letov do Burgasu (Bulharsko) a Antalye (Turecko). Aj keď bolo letisko otvorené pred letnou sezónou tak povediac “na poslednú chvíľu”, vybavilo spolu 57 charterových letov, z toho 10 do Antalye a 47 do Burgasu.

Pre veľký záujem o dovolenkové destinácie plánuje letisko v budúcnosti aj charterové lety do krajín ako Grécko, Egypt a Tunisko.

V súčasnosti nie sú prevádzkované žiadne pravidelné letecké spojenia z letiska Sliač, avšak letisko pracuje na otvorení pravidelných liniek do Prahy, Viedne a Bydgoszczu.

Letisko je schopné prijímať lietadlá s kapacitou maximálne 160 cestujúcich, čomu vyhovuje napríklad Boeing 737–700.

Parkovanie na letisku Sliač

Na letisku je k dispozícií parkovisko, ktoré je neďaleko terminálu, kde sa vybavujú odlety a prílety. Parkovisko na letisku Sliač je monitorované a nestrážené s kapacitou približne 150 áut.

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka