Letenky do Číny

Letenky zo Slovenska

Letenky z iných krajín

Letenka do

Najlacnejšie letenky do Číny

  • Čína, oficiálnym názvom Čínska ľudová republika je najľudnatejšou krajinou na svete s počtom obyvateľov viac ako 1,3 miliardy. Nachádza sa vo východnej Ázii. S rozlohou 9,6 milióna km štvorcových jej patrí titul druhá najväčšia krajina na svete. Hlavným mestom Číny je Peking. Počas niekoľko posledných desaťročí sa cestovný ruch v Číne veľmi rozšíril a to hlavne z dôvodu nových reforiem, ktoré zmierňujú obmedzenia pohybu zo strany čínskych úradov. Čína je v súčasnosti treťou najnavštevovanejšou krajinou sveta. V roku 2010 ju navštívilo 55,98 miliónov zahraničných turistov.

Top atrakcie v Číne

Čínsky múr - nadosah.sk
  • Čínsky múr: Podľa posledných oficiálnych informácií sa jeho dĺžka uvádza viac než 8852 kilometrov. Bol postavený, aby chránil krajinu pred nájazdami barbarských kmeňov útočiacich zo severu.
  • Zakázané mesto: Nachádza sa v strede Pekingu. Počas dynastií Ming a Čching slúžil ako cisársky palác. V sučasnosti slúži ako najzachovalejšie a najväčšie palácové múzeum.
  • Bund: dostal pomenovanie podľa jednej pláže za Šanghajom. Hovorí sa, že ak ste neboli v Bund, tak ste nikdy neboli v Šanghaji. Bund je stelesnením histórie Šanghaja. Patrí mu pomenovanie “Galéria budov”.
  • Terakotové armádne múzeum: Nádherná zbierka koní a vojakov prvého cisára Qin Shihuang, ktorý zjednotil Čínu.
  • Huangshan: jedna z najslávnejších hôr v Číne známa aj ako “Yellow mountain” sa nachádza vo východnej Číne. Charakterizujú ju hlavne borovica lesná, zvláštne kamene, hmla a horúca jar.

Víza do Číny

Slovenskí občania potrebujú na vstup do Číny platné víza. Na vybavenie víz potrebujete doložiť cestovný pas /platný aspoň 6 mesiacov po návrate z krajiny/, jednu fotku pasového formátu a vyplnenú žiadosť. Víza vybavujeme na požiadanie.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Číny

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka