Letenky do Egypta

Najlacnejšie letenky do Egypta

Letenky z iných krajín

Letenka do

Informácie o Egypte

Pyramídy v Gize
Egypt je krajinou nachádzajúcou sa prevažne v severnej Afrike. Oficiálnym názvom je Arab Republic of Egypt a predstavuje najľudnatejšiu krajinu v Afrike a na Strednom východe. Väčšina obyvateľov žije vo veľkých mestách ako Káhira a v blízkosti rieky Níl. Egypt ponúka svojím návštevníkom mnoho prírodných a historických pamiatok ktoré sa učtie oplatí navštíviť. Cestovný ruch tvorí dôležitú súčasť ekonomiky krajiny.

Top atrakcie v Egypte

Egypt je preslávený pamiatkami ktoré boli postavené v časoch starovekej civilizácie ako pyramídový komplex v Gize a Veľká sfinga. Starobylé zrúcaniny ako Théby, Karnak, Menphis a Údolie kráľov v blízkosti Luxoru sú nielen významným miestom pre archeológiu ale patria medzi najnavštevovanejšie turistické pamiatky. Medzi zaujímavé turistické atrakcie patrí aj plavba po Níle, ktorá trvá zvyčajne tri až sedem nocí.

Pozrite si tiež

Zájazdy do Egypta

Pošlite nám svoju otázku k tejto téme

E-mail: * Nebude nikde uverejnený
Otázka: *
Súhlas so spracovaním osobných údajov: * Vyjadrujem svoj dobrovoľný súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom prípravy ponuky a vyhlasujem, že sú mi známe moje práva, vrátane práva na odvolanie súhlasu. Viac informácií o ochrane osobných údajov: https://goo.gl/fMAJUC.
Kontrolný text z obrázka